50 odstínů temnoty - recenze

1. března 2017 v 23:46 | Lolo Ta Bella |  Video

Na úvod bych se ospravedlnila, že NEJSEM ŽÁDNÝ FILMOVÝ KRITIK a vím, že právě tento film dostal dost velkou vlnu krikiky. Ráda bych k němu však vyjářila svůj názor, z pozice normálního diváka. (Podotýkám, že o sobě ve většině případech netvrdím, že jsem normální a toto je výjimka)
"Tento film vypráví o sadistickém miliardáři Christianu Greyovi, kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu "šedá myška" Anastasia. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost..."Ještě předtím, než jsem viděla zfilmovanou verzi, četla jsem všechny tři knihy. Měla jsem srovnání a stejně tak, jak je tomu u většiny filmů, z knihy se tam vyskytla sotva třetina příběhu... Nepopírám, že mě to svým způsobem zklamalo, protože šlo v některých případech o části, které byly pro příběh dost podstatné... Nebudu tu vypisovat konkrténí případy, protože to bych tu byla do rána (každá kniha je totiž doslova "bichle") :-D a navíc pochybuji, že by se to někomu chtělo celé číst. ;-)


No zkrátka, film na knihu bezpochyby nemá, každopádně, nemohů říci, že by se mi nelíbil. Naopak! Každým dnem spatřuji nějakou další a další kritiku a popravdě mi přijde, že ji musí psát někdo zamindrákovaný - bez koruny a s abstinencí sexuálního života. ;-) Navíc myslím, že kdyby to bylo až tak špatné, jak to kritici hodnotí, nemohlo by to zmasit tolik lidí, zejména tedy žen... Holky, přiznejme si, která z nás se nezasnila a nechtěla být ženou, či milenkou Christiana Greye? ;-) Myslím, že v tom rozhodně nebudu sama... V knize byl Christian ztvárněn jako takový "Pan božský", s trochu pochroumanou minulostí, a dokonce i při tom jsem se přistihla, jak ráda bych takového člověka rozptylovala a "zachraňovala" od jeho temných myšlenek a vzpomínek... Zkrátka a dobře, sexy, inteligentního, milého, úspěšného a bohatého Christiana Greye by chtěla téměř každá žena. A teď k tomu jen přidejme románek prosté dívky, do které se Pan božský zamiluje... Do takové představy se s radostí vcítí téměř každá dívka...

Dalším předpokladem úspěchu je i to, že ženy jsou ve většině případech romantičky a z druhé části romantika vyloženě tryská! I když nejsem typická romantička, v tomto ohledu jsem tak smýšlela a snila o dokonakém, romantickém životu, s dokonalým mužem, :-)


VELMI BYCH OCENILA hudbu, která atmosféru celého filmu dokonale podtrhovala!

Herecké výkony byly myslím o dost lepší než v předchozím díle, zejména výkon Dakoty Johnson, coby Anastasie... Jamie Dornan v roli Christiana mě nadchl už od počátku...

Erotické scény byly natočeny kvalitně, ale co bych vytkla je to, že tato sága byla a je prezentována především jako BDSM film, ale přitom je zřejmé, že to je jen jakýsi navnazující prostředek a S/M praktiky se tam téměř nevyskytují. Alespoň tedy na můj vkus... :-) :-D Je to spíše romantický film o nestandartním, mileneckém a později manželském páru.
Na filmu jsem byla poprvé s mým nejlepším přítelem a u dvou scén jsem dokonce začala ronit slzy... Ale nebyla jsem v tom sama, i on měl nakrajíčku ...no a druhý den jsme šli do kina znovu. :-D Přesto, že jsem film viděla už podruhé, nemohla jsem se dočkat, až bude někde ke ztažení na internetru a budu se na něj moci znovu podívat. :-D Má přání byla vyslyšena a za pár dní jsem film našla na internetu. Tentokrát jsem přemluvila mamku, která tento film původně vidět nechtěla. ...a povím vám, brečela u toho jako želva a byla nadšena! :-D :-)

Zkrátka a dobře, u mě má tato sága úspěch a určitě jsem film neviděla naposledy! Přesně za rok se můžeme těšit na třetí díl - Padesát odstínů svobody a už teď se jej nemohu dočkat!!!
Závěrem bych napsala, že každý na to můžete mít úplně jiný názor a já vám jej nemohu upírat, protože každý z nás má nějaký vkus, tak proč se o něj nepodělit... ;-) Věřím však, že pozitivní pohled na tento film nemám zdaleka jen já...

Budu ráda, když mi do komentáře napíšete svůj názor, ať je jakýkoliv! :-)

Těším se na vás u příštího článku!

Lolo Ta Bella
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Peyrac Peyrac | Web | 27. března 2017 v 11:03 | Reagovat

Jakožto praktikující dominant nejsem z té knihy moc nadšen, protože prezentuje nebezpečného stalkera jako vzor dokonalého partnera pro "šedé myšky".

Filmy jsou pak klasickým případem romantického filmu "jak Popelka svého bohatého prince našla". Docela mě mrzí, že filmy daleko více nezpracovávají téma SSC, tedy nejzákladnějších pravidel BDSM (Safe, Sane, Consensual).

Naopak to vypadá, že dominant běžně porušuje své zásady a dělá si cokoliv, co se mu zachce. To sice dominant dělat může, ale v rámci předem nadefinovaných hranic. Ty nemusí (a v praxi ani většinou nejsou) být definované písemnou smlouvou. Stačí se dohodnout ústně a hlavně pamatovat na stopku. Tedy slovo, které zastavuje hrátky, protože jedné ze stran nejsou příjemné. Stopkou není myšleno slovo "Ne", ale specificky definované slovo, či slova (používá se i měkká a tvrdá stopka, či stopka na danou činnost a na celou hru).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.